Oglądasz wiadomości znalezione dla zapytania: Targi kamieniarskie Wrocław

Temat: Targi Budowlane
W drugiej połowie roku odbędą się targi budowlane w następujących terminach /podaję tylko miejscowości z łatwym dojazdem oraz w promieniu ok 200 km od Brzegu/ :
-Bielsko-biała 5-7 .09 --instalacyjne oraz budownictwa i wyposażenia wnętrz.
-Gliwice 5-7. 09. --kiermasz roslin ozdobnych i wyposażenia ogrodów
-Chorzów 12-14 .09. --budownictwa i wyposażenia wnętrz
-Katowice 21-23 .10. --międzynarodowe targi hudrauliki,pneumatyki,sterowania i napędów
-Wrocław 6-9 .11. --międzynarodowe targi kamienia i maszyn kamieniarskich
--ponad 200 km:
POZNAŃ-----> luty 2009 -BUDMA -międzynarodowe targi budownictwa /wszystkie działy/
Do Poznania na targi jest idealny dojazd pociagiem z Brzegu.Dworzec poznański znajduje się po drugiej strony ulicy MTP.Wystawcy z całej Europy,najlepsze technologie oraz materiały budowlane.Oczywiście projekty,literatura itp. WARTO JECHAĆ !

Temat: Czy ktos wie, czym mozna zabarwic beton ?


Dzieki za link.
Takich firm, ktore z tego zyja jest w Ameryce chyba kilka tysiecy ( a na
pewno pare setek ).  W Polsce wasnie ta jedna.

Myslisz, ze  sa sklonni przekazac za darmo tajemnice  swojego biznesu ?

Gdyby to bylo takie proste to  nie  zajmowalbym czasu szanownych
uczestnikow TEJ LISTY.

Pozdrawiam i zycze  dalej optymizmu zyciowego.

E-zop


Może jak zaprosisz ich do zrobienia małej podłogi w ganku

to w trakcie ich pracy coś podejrzysz, np.jak wyciskają fakturę

nawierzchni imitującą powierzchnię kamienia lub jakich używają

środków chemicznych. Ale myślę, że swoją wiedzę będą chronić

Na targach budownictwa BUDMA we Wrocławiu,

Właściciel prezentował część swojej oferty na małej

wystawce. Tam można było pomacać próbki!

Pozdrawiam i powodzenia w dociekaniu.

Ps.

To może być dobry interes pod warunkiem, że cena za

m2 będzie przystępna.Temat: Czy ktos wie, czym mozna zabarwic beton ?


| Dzieki za link.
| Takich firm, ktore z tego zyja jest w Ameryce chyba kilka tysiecy ( a na
| pewno pare setek ).  W Polsce wasnie ta jedna.

| Myslisz, ze  sa sklonni przekazac za darmo tajemnice  swojego biznesu ?

| Gdyby to bylo takie proste to  nie  zajmowalbym czasu szanownych
| uczestnikow TEJ LISTY.

| Pozdrawiam i zycze  dalej optymizmu zyciowego.

| E-zop

Może jak zaprosisz ich do zrobienia małej podłogi w ganku

to w trakcie ich pracy coś podejrzysz, np.jak wyciskają fakturę

nawierzchni imitującą powierzchnię kamienia lub jakich używają

środków chemicznych. Ale myślę, że swoją wiedzę będą chronić

Na targach budownictwa BUDMA we Wrocławiu,

Właściciel prezentował część swojej oferty na małej

wystawce. Tam można było pomacać próbki!

Pozdrawiam i powodzenia w dociekaniu.

Ps.

To może być dobry interes pod warunkiem, że cena za

m2 będzie przystępna.

No wlasnieeee...


Mnie sie wydaje, ze za pare groszy mozna to wykonac, a ONI robia z tego
wielka sztuke...

Dociekneee...
Juz dociekam...!!!

E-zop

Temat: Targi Kamienia i Maszyn Kamieniarskich KAMIEN 2007
Witam
Albo tylko mi sie wydawało albo w tym roku było mniej odwiedzających targi we Wrocławiu.
Jestem już po raz 3 na tych targach i w zeszłym roku był zdecydowanie większy ruch.
Ale za to chyba firm przybyło

PozdrawiamTemat: KALENDARZ imprez florystycznych, targów ogrodnictwa, wystaw
No to we Wrocławiu w tych samych dniach są dwie imprezy:

Ogólnopolskie Targi Ogrodnicze "Kraina Ogrodów i Kamienia"
11 - 13 maja 2007
i wystawa storczyków w Ogrodzie BotanicznymTemat: Nieruchomości
W piątek w Hali Stulecia rusza Tarbud

nowmac 2007-03-15, ostatnia aktualizacja 2007-03-15 17:52

230 firm zaprezentuje swoją ofertę na wiosennej edycji największych na Dolnym Śląsku Targów Budownictwa "Tarbud 2007"
Tarbud gości w Hali Stulecia już po raz XXI. Impreza startuje w piątek i potrwa do niedzieli.

Wśród wystawców przeważają firmy z Wrocławia i okolic (ponad 50 proc.). Ale swoją ofertę zaprezentują też przedsiębiorstwa z województwa opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Na targach będzie można obejrzeć maszyny, pojazdy specjalistyczne czy narzędzia budowlane. - Swoje produkty prezentować będą producenci okien, drzwi, okuć i profili, a także stropów, dachów, izolacji, podłóg, posadzek - wymienia Joanna Repelowska, komisarz targów.

W Hali Stulecia swoje stoiska będą miały też firmy specjalizujące się w chemii budowlanej, technice sanitarnej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Razem z budowlańcami wystawią się również firmy działające w branży kamieniarskiej. Zobaczymy najnowsze wzorce i technologie kostki brukowej czy płyt chodnikowych.

Swoje stoiska będą mieli również deweloperzy, instytucje bankowe, towarzystwa ubezpieczeniowe. Będzie można uzyskać pełną informację na temat kredytów hipotecznych, ubezpieczeń czy doradztwa budowlanego.

Już tradycyjnie nie zabraknie imprez towarzyszących. Wystawcy będą rywalizować w konkursach na najlepszy produkt i najciekawszą aranżację stoiska targowego.

Na seminariach przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się o budownictwie energooszczędnym, budownictwie socjalnym, czy też jak skutecznie wykorzystać internet w budownictwie.

Goście targów będą mogli obejrzeć pokazy prac wykończeniowych: dekarstwo, tynkarstwo, techniki mocowań, malowanie powierzchni, układanie glazury i pustaków szklanych.

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3990136.htmlTemat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Jordanów Śl., 2007-05-18

Jacek Bomersbach

Biżuteria ze spółdzielni

Przez zalew tanich produktów z Chin i Indii zakład przerobu kamienia w Jordanowie Śląskim musiał zmienić profil produkcji.

Spółdzielnia Pracy w Jordanowie od roku 1954 zajmuje się przerobem kamienia. Na początku fabryka produkowała mączki i grysy do budowy dróg, dwadzieścia lat później zakład był już w lepszej kondycji finansowej i spółdzielnia zajęła się szlifowaniem nefrytu wydobywanego z kamieniołomów w Nasławicach. Z obrobionego kruszywa produkowano cenne wyroby jubilerskie. – Biżuteria była jedynie produktem dodatkowym, przede wszystkim powstawały u nas posadzki z serpentynitu i materiały budowlane z marmuru – mówi Jan Mrówczyński, prezes zakładu.

Zegar w marmurze

W latach 70-80 w Europie zapanowała moda na srebro, dobrze sprzedawały się duże pierścionki z bursztynowymi i nefrytowymi oczkami. Zakład nawiązał umowę z firmą Polsrebro, która zlecała wykonanie biżuterii.

Przedsiębiorstwa zamawiały najróżniejsze gadżety, które były nagrodami dla pracowników, np. zegary oprawione marmurem lub kamienne flakoniki na biurko.

– To był naprawdę dobry okres, mieliśmy mnóstwo zamówień od firm i odbiorców indywidualnych – wspomina Grażyna Sawczak, specjalistka od spraw zbytu i pracownik z 30-letnim stażem.

Otoczaki z betoniarki

Rynek rządzi się jednak własnymi prawami. Produkcja gadżetów przestała się opłacać, gdy nadszedł zalew taniej biżuterii ze Wschodu. - Wyroby z Chin i Indii są najbardziej konkurencyjne cenowo, co zmusiło nas do zmiany profilu produkcji. Obecnie gadżety produkujemy sporadycznie i specjalnie na zamówienie – dodaje prezes.

Na rynku pojawiło się też ostatnio wielu oszustów. Na giełdach i targach minerałów sprzedaje się występujące w przyrodzie otoczaki rzeczne, ale tak naprawdę kamienie powstają w betoniarkach do cementu i sprzedawane są jako prawdziwe.

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.p ... 6&rodzaj=1Temat: Newsy 2008
[WROCŁAW]

Niech wygra ekonomia

Małgorzata Matuszewska 2008-08-27 17:49:22, aktualizacja: 2008-08-27 17:49:22

Do końca września podobno ma zostać ustalony los WFF. Wóz albo przewóz: dyskusje, co zrobić z prawie upadłą fabryką snów trwają od tak wielu lat, że chyba wszyscy sprawą Wytwórni są po prostu zmęczeni.

Niedawno pogrzebano pierwszy projekt powstania Wrocławskiego Forum Festiwalowego, dzięki któremu miasto, ministerstwo kultury i samorząd województwa dolnośląskiego wspólnie mieli ratować WFF.

Dziś Piotr Borys, wicemarszałek województwa dolnośląskiego wraz z zespołem pracują nad opcją połączenia Wytwórni z "Odrą-Film", która - dzięki przekształceniom i współpracy z Romanem Gutkiem, twórcą ważnego festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty, rośnie w siłę. Wytwórnia mogłaby brać udział w filmowej edukacji. I spełniać swoją podstawową rolę, do której wiele lat temu została powołana, czyli produkować filmy. Byłoby to zwycięstwo i to niemałe.

Tymczasem w Wytwórni nie hula wiatr - kilka dni temu trwała produkcja programu "Jaka to melodia" dla ukraińskiej telewizji, ale czasem zdaje się, że WFF lata świetlne dzielą od wymarzonego "wrocławskiego Hollywood". Robert Gawłowski, nowy dyrektor, próbuje dokonać cudu. I wszystko wskazuje, że uda się doprowadzić do tego, że słynny czeski Barrandov, czyli świetna wytwórnia filmowa, podzieli się z Wrocławiem częścią swoich produkcji.

W myśl ustawy o kinematografii, jeżeli "państwowa instytucja filmowa nie spełnia zadań określonych w statucie bądź do 31 grudnia 2010 r. nie została podjęta decyzja o likwidacji państwowej instytucji filmowej lub państwowa instytucja filmowa nie została skomercjalizowana - instytucja ta podlega likwidacji z inicjatywy ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego…".

- Oczywiście, teoretycznie możliwa jest też komercjalizacja, ale to jest bardzo trudne i praktycznie już niewykonalne - zauważa Robert Gawłowski. - Inna droga, najbardziej realna, to właśnie przekształcenie WFF w samorządową instytucję kultury, bądź połączenie z istniejącą już instytucją kultury, a taką jest "Odra-Film" - dodaje.

Wytwórnia, jak twierdzi jej dyrektor, utrzymuje się dziś z wynajmu pomieszczeń i sprzętu. Pokazywane są tu spektakle w ramach festiwalu teatralnego "Dialog-Wrocław" (raz na dwa lata), wkrótce na Wystawową trafią przedstawienia remontowanego Teatru Polskiego. Są wystawy, np. niedawna instalacja Luisa Rollinde w Pawilonie Czterech Kopuł czy organizowane co i rusz prezentacje dinozaurów w dużej hali, produkcje filmowe i telewizyjne - niestety, nie na miarę wielkiej przeszłości, a także koncerty czy targi kamienia.

Nieczęsto trafia się taka gratka, jak wizyta Petera Greenawaya, którego tak zafascynował muzealny klimat Wytwórni, że postanowił w niej nakręcić swój film "Straż nocna". Dziś Wytwórnią i Wrocławiem interesują się Rosjanie - producenci kolejnego wojennego filmu. Australijski producent rozważa pomysł serialu dziejącego się we Wrocławiu i w Australii.

A Wytwórnia niszczeje. Całkiem realnie.
- Za rok, dwa zawalą się dachy Pawilonu Czterech Kopuł - wieszczy Robert Gawłowski. Słynny modernistyczny pawilon projektu Hansa Poelziga jest czymś, czego naprawdę byłoby żal, więc dyrektor błyskawicznie postarał się o wycenę jego remontu. Nic dziwnego, bo czas działać.

- Rewitalizację wyceniono wstępnie na ok. 70 mln zł brutto - mówi Gawłowski. Ani miasto, ani województwo, ani ministerstwo nie są w stanie same sfinansować remontu. - Jako samorządowa instytucja kultury mielibyśmy szansę na pieniądze z UE - twierdzi dyrektor Wytwórni.
Ale czemu miałby służyć Pawilon?
- Powinien na siebie zarabiać codziennie, jak Panorama Racławicka - uważa Robert Gawłowski. Teraz są tam magazyny. A co będzie? - Nie mogę zdradzić przedwcześnie pomysłu - dodaje dyrektor WFF.

Czy jednak mają tu być przede wszystkim kręcone filmy? Od pomysłu na Wytwórnię zależy, na co zbierać pieniądze. Niezależnie od koncepcji wykorzystania budynków, 300 tys. zł pochłoną ekspertyzy: inwentaryzacja architektoniczno-budowlana, pomiary geodezyjne, dendrologia, stratygrafia, badania wilgotności i mykologiczne, ekspertyza fundamentów. 120 tys. zł kosztować będzie niezbędna poprawa warunków BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego - m.in. remont łącznika przy wejściu do hal produkcyjnych. Pieniądze mają pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dziś Wytwórnią i Wrocławiem interesują się Rosjanie
Dyrektor Gawłowski mówi: "ideologia nigdy nie wygra z ekonomią". Nie czas na sentymenty i wspomnienia minionej chwały. Czasem myślę, że piękne Cztery Kopuły Poelziga są kulą u nóg naszych władz. I że nikt nie wie, co z tym fantem zrobić. Obym się myliła.

http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... ,id,t.htmlTemat: Amberif 2007
Moja przygoda z targami bursztynu w Gdansku zaczela sie in absentia w roku 2001:

KOMISARZ PANI EWA RACHON
W 2001 roku Miedzynarodowe Targi Gdanskie SA zorganizowaly po raz drugi jesienna edycje targow bursztynu - Ambermart' 2001, ktore odbyly sie w dniach 24 - 26 sierpnia w Centrum Targowym w Gdansku przy ul. Beniowskiego 5.
Impreza zostala objeta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Wzieo w niej udzial 58 firm krajowych, glownie producentow bizuterii z bursztynem z rejonu Wybrzeza. Goscilismy ponad 11658 osob, w tym 132 kupcow zagranicznych z 21 krajow glownie z Anglii, Japonii, Hong Kongu, Kanady, Niemiec, Stanow Zjednoczonych, Tajwanu i Wloch. Zakres tematyczny targow obejmowal bizuterie z bursztynem, rzezbe i przedmioty dekoracyjne, a ich zadaniem bylo stworzenie dogodnych warunkow do rozmow handlowych i realizacji transakcji eksportowych przed sezonem swiatecznym oraz jesiennym cyklem imprez wystawienniczych na swiecie, na ktorych hurtowi odbiorcy polskiej bizuterii prezentuja je detalistom i wlascicielom sklepow na swoich rodzimych rynkach. Program imprezy, przygotowany przez Miedzynarodowe Targi Gdanskie S.A. we wspopracy ze Stowarzyszeniem Bursztynnikow, koncentrowal sie woko rozpoznawania odmian i namiastek bursztynu oraz identyfikacji falsyfikatow. Laboratorium Bursztynu prowadzone przez komisje rzeczoznawcow Stowarzyszenia Bursztynnikow bylo wyposazone w przyrzady optyczne i pomiarowe oraz material porownawczy do badan. Mozna bylo tu uzyskac bezplatna ocene dawnych i wspolczesnych przedmiotow z bursztynu. Atrakcyjnie prezentowala sie ekspozycja Muzeum Bursztynu w Gdansku, gdzie Panienka z Okienka, powiesciowa wychowanica gdanskiego bursztynnika zapoznawala publicznosc z fragmentami niezwyklej kolekcji bursztynowych dziel Lucjana i Doroty Myrtow z Sopotu ofiarowanej w depozyt powstajacemu muzeum. Z kolei Muzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdanskiego jako najwieksza atrakcja pokazalo niedawny dar Janusza Fudali z USA - muszke - inkluzje ktorej wiek szacowany jest na okolo 100 mln. lat, pochodzaca z bursztynowych plaz jeziora Cedar w Kanadzie. W Galerii Projektantow zaprezentowali sie autorzy unikatowej bizuterii z Gdanska, Wroclawia i Warszawy oraz studenci gdanskiej Akademii Multimedialnej z awangardowa bizuteria nawiazujaca do wspolczesnych trendow w modzie.

Laureatem konkursu publicznosci na najladniejszy komplet bizuterii z bursztynem prezentowany na targach zostala gdynska firma Silver and Amber Adama Pstragowskiego zdobywajac najwieksza liczbe glosow za naszyjnik na srebrnych linkach z bursztynem w srebrze odbijajacym refleksy kamienia.

Targom towarzyszyla Galeria Sztuki eksponujaca prace 11 artyst�w malarzy, rzezbe, ceramike i tkaniny unikatowe, odbyl sie rowniez wzruszajacy koncert na gitare klasyczna w wykonaniu Magdaleny Gliwinskiej. Rejon Gdanska zaopatruje w wyroby bursztynowe niemal 60 % swiatowego rynku. Tutaj tez odbywa sie cykl imprez organizowanych przez Miedzynarodowe Targi Gdanskie promujacych bursztyn na swiecie. Na kolejne spotkanie z polskim jubilerstwem zapraszamy w dniach 7 - 10 marca na 9 Miedzynarodowe Targi Bursztynu, Bizuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif' 2002, ktore sa zarazem najwiekszymi targami jubilerskimi w Europie Srodkowo-Wschodniej. Latem przyszlego roku odbeda sie w dniach 23 - 25 sierpnia 3 Miedzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart' 2002, a wiele firm goscic bedzie w dniach 3 - 18 sierpnia 2002 r. na bursztynowej uliczce Jarmarku Dominikanskiego.

Biuro Prasowe Ambermart'2001

Tekst i zdjecia tutaj: Amberif 2001Temat: CIIC Group w Kielcach

W Kielcach rozpoczynają się chińskie targi
Czy dzięki azjatyckim targom pod Kielcami wyrośnie chińska fabryka? Taką nadzieję ma konsul RP w Kantonie Konrad Zabłocki. Wystawa AMEE, którą konsul wspiera, rozpoczyna się we wtorek w Targach Kielce.
Uroczyste otwarcie targów AMEE - Azja Spotyka Europę Wschodnią rozpocznie się dziś o godz. 11. Towarzyszą im dwie konferencje: pierwsza poświęcona wzajemnym inwestycjom w Azji i w Polsce, druga - praktycznym stronom biznesu z Chinami. Impreza odbywa się codziennie w godz. 10-16, zakończy się w czwartek. Wstęp wolny.

O godz. 15 w galerii Winda na terenie KCK zostanie otwarta wystawa "Tajemnica chińskiego geniuszu - odkrycia i wynalazki". Prezentuje ona110 wynalazków z rolnictwa, astronomii, nawigacji, transportu, techniki, fizyki, matematyki, medycyny i architektury. Bilet kosztuje 8 zł (ulgowy 4 zł).

Chińczycy przywiozą fabrykę?

Rozmowa z Konradem Zabłockim*

Ziemowit Nowak: Jakiego rodzaju biznes z Chin może zainwestować w takimi miejscu jak Kielce czy region świętokrzyski?

Konrad Zabłocki: Jeżeli chodzi o Polskę, to nie tylko może zainwestować, ale już inwestuje. Przede wszystkim są to firmy produkujące elektronikę, rowery, sprzęt AGD, urządzenia telekomunikacyjne. Na przykład producent ekranów LCD, firma TCL, ma fabrykę w Żyrardowie, inna firma od dwóch lat robi rowery w Koszalinie.

Trzeba tylko przekonać Chińczyków do Kielc? Jest na to jakiś sposób?

- Dobrą zachętą są preferencyjne stawki różnych opłat, ulgi, specjalne strefy ekonomiczne. Trzeba też powtarzać, że Polska leży w sercu Europy, od ponad dwóch lat jest członkiem Unii Europejskiej, bo robi to na Chińczykach wrażenie. No i nie bać się Chin. Przekonanie, że na ulicach są tylko rowery, a ludzie jedzą miskę ryżu dziennie i chodzą w niebieskich mundurkach, to relikt przeszłości. Teraz infrastruktura, budownictwo, architektura w niektórych chińskich miastach przewyższają to, co znamy z Zachodu. Trzeba potraktować Chińczyków jak prawdziwych partnerów, a nie z przymrużeniem oka. Jeżeli podejdziemy do nich poważnie, będą efekty. Ja już wiem, że TCL przywiezie na następną edycję całą swoją grupę, czyli 87 firm [obecnie na targach AMEE w sumie będzie ok. 20 wystawców - red.]! Jestem przekonany, że następne targi będą rosły z roku na rok. Za rok wystawa będzie co najmniej pięć razy większa.

A co z tego będą miały Kielce?

- Powiem tak: Jeśli dobrze pójdzie, to duża grupa Yun Cheng, w Polsce zarejestrowana jako Dung Yun Poland, może otworzyć u was fabrykę wałków do nadruków na opakowaniach. Wiem, że szuka takiej lokalizacji. To bardzo specjalistyczne narzędzia, pozwalające drukować na plastiku, szkle, metalu. Jeden wałek kosztuje 100-200 tys. dolarów. Na targach AMEE przedstawiciele Dung Yun Poland będą mieli stoisko informacyjne.

A jeśli chodzi o eksport, to jesteśmy bez szans czy możemy coś sprzedawać do Chin?

- Kielecczyzna słynie z firmy budowlanych - one powinny się starać o kontrakty w Chinach. To nie są tylko marzenia. Niedawno byłem na wmurowaniu kamienia węgielnego pod fabrykę szyb samochodowych w mieście Guilin. Kto buduje tę fabrykę? Polska spółka Glaspo z Wrocławia.

Jaka jest Pana rola w organizacji targów AMEE?

- Razem z przedstawicielami Kielc pracowaliśmy nad tym projektem. Kielce to po Poznaniu największy organizator targów w Polsce. Wybraliśmy je dlatego, że to przepiękny region, pełen możliwości inwestycyjnych, dobrze położony w Polsce, który do tej pory nie ma większej liczby firm azjatyckich. Jestem przekonany, że odniesiecie sukces.

* Konrad Zabłocki jest od konsulem generalnym RP w Kantonie, leżącym w najszybciej rozwijającym się gospodarczo regionie Chin. Przyczynił się do inauguracji targów AMEE w Kielcach i przekonania do tej imprezy pierwszych wystawców.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Kielce